بدافزار “trojanized “

۱کمیته رکن چهارم – محققان امنیتی نوعی بدافزار را شناسایی کردند که با استفاده از مهندسی اجتماعی کاربران را فریب می دهد تا به طور خودکار برنامه ها را بر روی دستگاه اندرویدشان نصب کنند.

به گزارش کمیته رکن چهارممایکل بنتلی، مدیر تحقیقات در وبلاگی تشریح کرد که بدافزار “trojanized adware” با نام Shedun چگونه می تواند کنترل Android Accessibility Service را در اختیار بگیرد. این سرویس برای تعامل کاربر با دستگاه تلفن همراه طراحی شده است.
این بدافزار سعی دارد تا با ارسال پیام کوتاهی مبنی بر فعال کردن “accessibilit features” کاربر را فریب دهد. پس از آنکه بدافزار Shedun کنترل Accessibility Service را در اختیار گرفت، می تواند هر برنامه ای را که می خواهد نصب کند.
این بدافزار یکی از سه برنامه خانواده Shedun، Shuanet و ShiftyBug است که در قالب برنامه های معتبر ماند فیس بوک، کندی کراش یا برنامه های فروشگاه اندروید ظاهر می شود. اگر کاربری یکی از این برنامه ها را نصب کند، Shedun یا یکی از بدافزارهای دیگر دسترسی root دستگاه را بدست می آورد و خودش را به عنوان برنامه سیستم نصب می کند و در نتیجه حذف آن توسط قربانی دشوار می شود.
به کاربران توصیه می شود تا هنگام نصب برنامه ها از فروشگاه های متفرقه جانب احتیاط را رعایت کنند و به خصوص در مورد برنامه هایی که سعی در در اختیار گرفتن کنترل Accessibility Service دارند هوشیارانه عمل کنند.
منبع:رسانه خبری امنیت اطلاعات

درباره نویسنده

پست های مرتبط

پاسخ دهید


خبرگزاری هرانا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Type The Red Captcha Characters Below.