مشکل امنیتی خطرناک گوشی‌های هواوی و لنوو

Binary matrix with glowing security lock

Binary matrix with glowing security lock

کمیته رکن چهارم – این حفره امنیتی به مهاجم اجازه می‌دهد تا دسترسی روت را در اختیار گرفته و به راحتی به اطلاعات شخصی دسترسی پیدا کرده، ارتباطات را کنترل کرده و بر روی کاربر جاسوسی کنند. مدیاتک رسماً تأیید کرده که این مشکل با پردازنده‌های این شرکت و اندروید ۴.۴ کیت‌کت وجود دارد.

به گزارش کمیته رکن چهارم،این باگ در واقع چندین خط کد برای عیب‌یابی یا همان دیباگینگ اندروید است و قرار بوده تا پیش از تولید گوشی‌ها حذف شود اما ظاهراً این اتفاق نیافتاده و گوشی‌های برخی تولیدکنندگان چینی مانند هواوی، لنوو و سایر تولیدکنندگان که از چیپست‌های مدیاتک و اندروید ۴.۴ استفاده می‌کنند را در معرض خطر قرار داده است. مدیاتک می‌گوید این وظیفه تولیدکنندگان است تا پیش از عرضه محصولاتشان در بازار قابلیت‌های عیب‌یابی را غیرفعال کنند.

مدیاتک می‌گوید از این مشکل آگاه است اما هنوز راه حلی ارائه نکرده است. برخی از گوشی‌هایی که احتمالاً از این عیب رنج می‌برند عبارت است از هواوی Honor 3C، Ascend G70، لنوو S930 و برخی گوشی‌های برندهای کمتر مطرح چینی مانند Elephone، Jiayu و Doogee. به این ترتیب اگر گوشی شما از چیپست مدیاتک و اندروید ۴.۴ برخوردار است توصیه می‌کنیم فعلاً در نصب اپلیکیشن‌های مشکوک احتیاط کنید.

منبع: فارنت

درباره نویسنده

پست های مرتبط

پاسخ دهید


خبرگزاری هرانا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Type The Blue Captcha Characters Below.