اندروید ۵.۱، سنگ بزرگی بر راه سارقان

۱کمیته رکن چهارم – گوگل، اندروید ۵.۱ را عرضه کرده و در آن امکانات امنیتی را به‌ویژه برای گوشی‌های به سرقت رفته ارتقا داده است.

به گزارش کمیته رکن چهارم،سیستم عامل اندروید ۵.۱ این امکان را دارد که در صورت سرقت گوشی لاگین به آن با حساب کاربری گوگل ضروری است و اگر مالک گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید ۵.۱، سرقت گوشی را اعلام کنند نیز در هر صورت اعلام اطلاعات لاگین ضروری خواهد بود و اگر سارق گوشی آن را به تنظیمات کارخانه بازگرداند این قابلیت کماکان فعال باقی می‌ماند.

این خدمات تنها بر روی گوشی‌هایی در دسترس خواهد بود که اندروید ۵.۱ به طور پیش فرض بر روی آنها نصب شده باشد لذا فعلاً تنها خریداران گوشی‌های نکسوس ۶ و ۹ می‌توانند از چنین امکاناتی بهره‌مند شوند.

گوگل با عرضه اندروید ۵.۱ خود امکانات تازه‌ای مانند تسهیل پشتیبانی از چند سیم‌کارت، امکان مکالمه HD و اعمال تنظیمات بیشتر در مورد بلوتوث و شبکه‌های وای فای را به ارمغان آورده است.

گوگل برای ارائه خدمات متنوع مبتنی بر اندروید ۵.۱ مذاکراتی را با دو اپراتور امریکایی تی موبایل و وریزون آغاز کرده و این احتمال وجود دارد که برخی شرکت‌های سازنده گوشی مانند اچ تی سی، سامسونگ و … نیز به همین منظور با گوگل وارد مذاکره شوند.

منبع : خبرگزاری فارس

درباره نویسنده

پست های مرتبط

پاسخ دهید


خبرگزاری هرانا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Type The Green Captcha Characters Below.