ارتقاء ویژگی های امنیتی مرورگر گوگل

۱کمیته رکن چهارم – ویژگی Safe Browsing گوگل می تواند به عنوان آخرین لایه دفاعی در برابر نرم افزارهای ناخواسته مانند بدافزارها عمل نماید.

به گزارش کمیته رکن چهارم،روز پنج شنبه شرکت گوگل اعلام کرد که ویژگی Safe Browsing را ارتقاء داده است. این ویژگی به عنوان آخرین لایه دفاعی در برابر جلوگیری از نصب نرم افزارهای ناخواسته عمل می کند و بر اساس بررسی پایگاه داده گوگل که حاوی سایت ها و لینک های آلوده است کار می کند تا تصمیم بگیرد که کدام صفحه ایمن است. این ویژگی در کروم قرار دارد اما می تواند در مرورگرهای دیگر بر روی ویندوز، مکینتاش و لینوکس کار کند.

اگرچه در حال حاضر این ابزار تنها قادر است از نصب بدافزارها و حملات سرقت هویت جلوگیری کند اما به زودی برای کاهش نصب نرم افزارهای “piggybacked”، تبلیغ افزارها و نوارابزارهای مرورگر و برنامه های جاسوسی بر روی ترافیک اینترنت به کار گرفته می شود.
نرم افزارهای ناخواسته از منابع مختلفی بر روی صفحات وب توزیع می شوند و در بسیاری از موارد ویژگی Safe Browsing در مرورگر به عنوان آخرین لایه دفاعی است.
این غول جستجو نیز خط مشی نرم افزارهای ناخواسته را برای کمک به کاربران منتشر کرده است تا کاربران بدانند که چه نوع برنامه ها و نرم افزارهایی ایمن هستند. نرم افزارهایی که این قواعد را نقض کنند به طور بالقوه مضر می باشند و باید راه هایی برای مقابله با آن ها در نظر گرفت.
منبع:مرکز ماهر

درباره نویسنده

پست های مرتبط

پاسخ دهید


خبرگزاری هرانا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Type The Red Captcha Characters Below.