۲۳۲ برنامه اندرویدی به بدافزار آلوده شدند

کمیته رکن چهارم – طبق بررسی‌های صورت گرفته بدافزار بانکی جدیدی سیستم‌های اندرویدی را هدف قرار داده است.

طبق بررسی‌های صورت گرفته کارشناسان اظهار کردند بدافزاری کشف‌شده که روی سیستم‌های اندرویدی فعالیت می‌کند و ۲۳۲ برنامه پرکاربرد اندرویدی را آلوده نموده است.
محققان امنیتی نوع جدیدی از بدافزارهای بانکی را کشف کرده‌اند که باهدف سرقت اطلاعات بانکی افراد فعالیت می‌نماید.
شرکت امنیت سایبری «Quick Heal Security Labs» موفق به کشف این بدافزار شده و آن را «Android.banker.A2f8a» نامیده‌اند. این بدافزار اطلاعات مختلفی شامل اعتبار ورود، لیست تماس، پیامک‌ها و… را سرقت می‌نماید.
طبق تحقیقات صورت گرفته این بدافزار در ابتدا از طریق فلش پلیر (Flash Player) جعلی منتشرشده و سیستم‌های اندرویدی را آلوده نموده است. شرکت امنیت سایبری «Quick Heal Security Labs» اعلام کرد، برنامه Adobe Flash یکی از پرکاربردترین و پردانلودترین برنامه‌های موجود است که همین موضوع سبب انتشار گسترده این بدافزار می‌شود.
کاربران در زمان نصب برنامه روی سیستم‌های خود باید دقت بیشتری به خرج دهند؛ زیرا نصب برنامه از روش‌های غیرمعمول صحیح نیست، از طرفی برخی مواقع شاهد آن بودیم لینک دانلود برخی برنامه‌ها از طریق پیامک یا ایمیل برای کاربران ارسال می‌شود که این روش برای دانلود و نصب نرم‌افزار اصلاً مناسب نبوده و ممکن است عواقب نامعلومی به همراه داشته باشد.
این شرکت امنیت سایبری افزود که بدافزار مذکور اعلان‌های جعلی‌ای به کاربر نمایش می‌دهد که با کلیک روی آن‌ها به صفحه ساختگی منتقل می‌شود و در آنجا از کاربر نام کاربری و گذرواژه درخواست می‌شود.
کاربران باید مراقب مسیرهای ارتباطی میان خود و بانک باشند و از هر طریقی وارد حساب بانکداری الکترونیک خود نشوند زیرا عواقب جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت.
منبع : سایبربان

درباره نویسنده

پست های مرتبط

پاسخ دهید


خبرگزاری هرانا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Type The Green Captcha Characters Below.